DCFTA-ს საინფორმაციო ცენტრის ტრენინგი მცირე და საშუალო მეწარმეებისთვის ქუთაისში
მიმდინარე წლის  22 თებერვალს, საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის DCFTA საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, ქ. ქუთაისში გაიმართა ტრენინგი: "ბიო  მეღვინეობა". ღონისძიებაზე განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა ბიო მეღვინეობის პრინციპები;  ღვინის წარმოება მსოფლიოში; ალკოჰოლური დუღილი; მალოლაქტიკური დუღილი; ღვინის გადაღება; ღვინის დაავადებები და ნაკლოვანებები და ღვინის ჩამოსხმა ბოთლებში.
ტრენინგში, რომელსაც მეღვინოების დარგში ინჟინერ-ტექნოლოგი გიორგი ბარისაშვილი უძღვებოდა, მონაწილეობა იმერეთის რეგიონის  30-მა მეწარმემ მიიღო.
ღონისძიება ევროკავშირის თანადაფინანსებით მიმდინარე პროექტის - „მცირე და საშუალო მეწარმეობის განვითარება და DCFTA საქართველოში“ - მხარდაჭერით გაიმართა, რომელსაც გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) ახორციელებს.
პროექტი მცირე და საშუალო მეწარმეებს კონკურენტუნარიანობის გაზრდასა და ევროკავშირთან თავისუფალი სავაჭრო სივრცის პირობებში ჩამოყალიბებულ ახალ მარეგულირებელ გარემოსთან ადაპტირებაში ეხმარება. ის ევროკავშირის ინიციატივის „EU4Business“  ფარგლებში ხორციელდება. აღნიშნული ინიციატივის მიზანია დაეხმაროს მცირე და საშუალო მეწარმეებს ისარგებლონ საქართველოსა და ევროკავშირს შორის თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შესახებ შეთანხმებით. ინიციატივა ხელს უწყობს ბიზნეს გარემოს გაუმჯობესებას,  მეწარმეების ცოდნისა და უნარების ამაღლებას და ფინანსებთან ხელმისაწვდომობას.

DCFTA Information Center Training for SMEs in Kutaisi
On 22 February 2018, the DCFTA Information Center of the Georgian Chamber of Commerce and Industry organized the training “Bio Winemaking” in Kutaisi. The training covered many topics including bio winemaking principles, winemaking practices around the world, alcoholic fermentation, malolactic fermentation, wine processing, wine diseases and disadvantages and wine bottling.
Up to 30 entrepreneurs working in the Imereti region took part in the training, which was conducted by Giorgi Barisashvili, an engineer-technologist in the winemaking field.
The training was organized with the assistance of the EU/GIZ project SME Development and DCFTA in Georgia.
The project increases competitiveness in small and medium entrepreneurs and assists them in adapting to the regulative environment and conditions specified in the Deep and Comprehensive Free Trade Area with the European Union. The project is being carried out in frames of the “EU4Business” initiative, which aims to assist small and medium entrepreneurs in taking advantage of the DCFTA agreement between Georgia and the European Union. The initiative also contributes in developing the business environment and improving knowledge and access to financing for entrepreneurs.