2016 წლის 14 ნოემბერს, წინანდალში, ალექსანდრე ჭავჭავაძის სახლ-მუზეუმში საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის, სავაჭრო-სამრეწველო პალატის და ევროკავშირის პროგრამის ერთობლივი ძალისხმევით, მრგვალი მაგიდის ფორმატით გაიმართა შეხვედრა ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შესახებ შეთანხმებით (DCFTA) გათვალისწინებული ვალდებულებების იმპლემენტაციის თემაზე.
შეხვედრაზე საქართველოს მთავრობის, ბიზნესსექტორის და ევროკავშირთან ასოცირების მხარდამჭერი პროგრამის წარმომადგენლებმა DCFTA-ს შესრულებაში კერძო და საჯარო სექტორს შორის დიალოგის მნიშვნელობაზე იმსჯელეს. შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობის საკითხებს.

On November 14th 2016, at the House Museum of Aleksandre Chavchavadze in Tsinandali, a roundtable meeting was held on the topic of implementation of the commitments in frames of the DCFTA. It was organized as a joint effort of the Georgian Government Administration, the Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI) and the EU Programme for DCFTA facilitation.
During the meeting, representatives of the Government of Georgia, the business sector, and the EU Association Support Programme discussed the importance of dialogue between the private and public sectors related to DCFTA implementation. Special attention was devoted to issues related to the support of small and medium enterprise owners.